Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Флоринська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04329694) був реорганізований і увійшов до складу Бершадської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія села Флорино

Флорино - село, центр сільської ради. Розташоване за 2 км від районного центру м. Бершадь. На території є залізнична станція "Бершадь". Площа населеного пункту - 50,69 га. Населення - 4300 осіб. Флорино розташоване на правому березі р. Дохни.

Згідно з писемними джерелами, село засноване італійцем на прізвище Флоринг, якого на роботу прийняв німець Бернш, що започаткував Бершадь у другій половині XV ст. Флоринг був архітектором, брав участь у забудові міста, а сам згодом поселився на окраїні лісу. Після нього стали будуватися інші, і ліс поступово відступав від села.

Хоч офіційно періодом заснування села вважається друга половина XV ст. (одночасно з Бершаддю), люди проживали тут і раніше. Про це свідчать знайдені тут кам'яні молотки, скребки, зернотерки. Серед цікавих знахідок - скелет оленя, а також монети Давньої Греції і Давнього Риму.

На село постійно чинили напади татари, турки, поляки. Найбільше Флорино потерпіло у 1769 р. від польських конфедератів, які запропонували селянам прийняти унію. Але селяни відмовилися. Чимало їх було посічено і закопано в одній могилі, яка розміщувалася біля старої школи. На могилі стояв хрест із написом, що це братська могила. Але в період боротьби з релігією хрест знищили як пережиток минулого.

За часів козаччини та гайдамаччини село оточували ліси, які стали притулком гайдамаків. А при монастирі неподалік села розміщувався козацький штаб із скарбницею.

У різні часи селом володіли польські поміщики Потоцькі, Калиновські, Браницькі.

3 1890 р. в селі працювала церковнопарафіяльна школа, в якій навчалося 110 учнів. У 1914 р. на кошти земства на так званому вигоні збудовано двокласну земську школу. Всього на території села розміщувалось 4 шкільних будинки.

Радянську владу в Флорино остаточно встановлено в 1920 р., але ще тривалий час існували протестуючі озброєні групи, які шкодили заходам комуністичних перетворень.

Флоринську сільську раду створено в 1924 р. Сільськими головами були: С.І. Тонкошкура, Д.П. Гончарук, Д.К. Лісіцін, В. А. Білюга, М.М. Богаченко, М.Ф. Новінський, В.І. Нікітчук, С.П. Рожкевич.

Не обминули село колективізація, розкуркулення, голодомори, репресії. В роки Великої Вітчизняної війни у селі діяла партизанська група на чолі з К.С. Пустовойтовим та антифашистська група під керівництвом Г.К. Краснощоки. Переважна більшість населення мобілізаційного віку взяли участь у Великій Вітчизняній війні проти фашистської Німеччини, з яких 320 чоловік не повернулись додому. Імена загиблих викарбувані на плитах меморіального комплексу.

У радянські часи на території Флорино містилася центральна садиба колгоспу ім. Димитрова.

Нині в Флорино займаються господарською діяльністю фермерські господарства: ФГ "Агро-В" керівник В.В. Гасло,; ФГ "Очашлюк" Очашлюк А.С.; ФГ "Калина-плюс" Цимбалюк Ф.П.; ФГ "Менюкове" Менюк О.В.; ФГ "Хороше" Росолик М.В.; ФГ "Осадчої" Осадча Г.Л.; ПСП "Тетяна" Т.Л. Гасло.

Працюючі підприємства: ПрАТ "ЛІДЕР"; ТОВ "Бершадський КХП"; Залізнична станція "Бершадь"; ФОП "Сучасні меблі", ПП Максимчук С.І. та інші.

В селі діють: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, яка налічує 396 учнів, 40 чоловік - педагогічний колектив. Директор школи - В.І. Усатюк, завуч по навчально-виховній роботі - О.С. Скалецька, завуч по виховній та позашкільній роботі - Л.А. Красножон.

Дитячий дошкільний навчальний заклад "Колосок" налічує 115 вихованців, 11 чоловік педагогічного колективу, завідуюча Бадьорко О.А.. Флоринське відділення поштового зв'язку, завідуюча - Т.М. Римарчук. КП "ФЛОР-СЕРВІС" директор – Ю.М. Деркач; Бібліотека - завідуюча Т.І. Білуха; Будинок культури - директор Л.М. Морозюк.

В центрі села знаходиться Свято-Покровский храм, який побудований в 1872р. Настоятель релігійної громади Свято-Покровського храму Української Православної Церкви Московського Патріархату - М. Г. Грабченко.

На Бершадщині надзвичайною популярністю користується народний аматорський духовий оркестр Флоринського сільського будинку культури. Колектив створений 2003 році. За короткий термін духовий оркестр отримав звання народного. Очолює популярний колектив О. Дунаєвський.

Зразковий дитячий ансамбль "Світанок" 18 дівчаток і хлопчиків із с. Флорине. Цей колектив, створений у жовтні 2000 року, який очолює талановитий педагог з вищою освітою О. М. Гоцуленко. 

В 2004 році відкрито сільську амбулаторію сімейної медицини. В 2005 році в амбулаторії відкрито додаткові послуги лікаря - стоматолога, сучасне стоматологічне обладнання. З 2006 року в амбулаторії надаються послуги стоматолога, фізіологічного кабінету, акушерства, прививочного та маніпуляційного кабінету, патронажної медсестри.

Уродженцями села є:

Герой Радянського Союзу С.І. Бойко, ім'ям якого названо вулицю та провулок, проводиться щорічний турнір по футболу в пам'ять.

Воїн - інтернаціоналіст - В.І. Ободнюк, ім'ям якого названо вулицю та поле, проводиться щорічний турнір по волейболу в пам'ять.

Серед пам'яток давнини на території сільської ради руїни Бершадського Спасо-Преображен- ського чоловічого монастиря, заснованого в 1616 р. Монастир зазнав тричі руйнування, останній раз у 1948 р., коли активізувалася боротьба з релігією. Нині вживаються заходи для відновлення цієї святині. Тут діє парафія Української Православної Церкви Київського Патріархату. Проводить Богослужіння в церкві біля монастиря та в самому монастирі - Н.Я. Лотоцький.

При дорозі на Ольгопіль, Балту і Яланець побудований білий стовп. Понад двісті років тому цей стовп споруджений на місці колишньої каплиці, що вказувала шлях до монастиря. Каплицю побудували ченці монастиря за часів козаччини. У каплиці стояв вартовий козак у чернечому одязі, стомленому і голодному давав допомогу, направляв до монастиря. У 1775 р., коли знищили монастир, то знищили і каплицю. На даний час проводяться роботи по відновленню монастиря.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *